Skip to content
MEF Üniversitesi Teknoloji Merkezi

Girişimci ve yenilikçi bir üniversite olan MEF Üniversitesi ülkemizin teknolojik altyapısı ve insan kaynağının gelişmesine yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. Bu çerçevede; KOSGEB destekli olarak TEKMER hayata geçirilmiştir. Üniversitemiz paydaşları ile aday girişimcilerin ar-ge ve inovasyona yönelik çalışmaları MEFTek aracılığıyla desteklenmektedir.

MEF Üniversitesi Teknoloji Merkezi (MEFTek); Yapay Zeka, Genişletilmiş Gerçeklik ve Yazılım alanlarında Oyun Teknolojileri ve Eğitim Teknolojileri dikeylerinde hizmet vermekte olup, Makine Öğrenmesi, Nesnelerin İnterneti, Legaltech/Regtech, Robotik Süreç Optimizasyonu, 3D Modelleme, Sanal Gerçeklik, Animasyon ve Simülasyon Tasarlama, Oyun Geliştirme gibi yeni nesil teknoloji alanlarından girişimcileri kabul etmektedir.

Girişimcilerin; ön kuluçka döneminde eğitim, danışmanlık, mentorlük, proje fikri doğrulama; kuluçka döneminde mentorlük, koçluk, ağlara erişim, yatırımcı bulma, işlik/çalışma alanı ve ortak kullanıma yönelik alan/makine/yazılım hizmetlerine ulaşma, kuluçka sonrası dönemde ise pazar stratejisi geliştirme, yönetim ve büyüme stratejisi, fon bulma ve ağlara erişimi MEFTek aracılığıyla sağlanacaktır.