Aday Öğrenciler

Lise Etkinlikleri

LİSE ETKİNLİKLERİ

Kendi Mobilyanı Yarat : Kartonun Yeni Hayatı

Etkinlik katılımcıların mobilya tasarımı açısından alışılagelmişin dışında bir malzemenin sınırlarını zorlayarak kendi yarattıkları bir mobilyayı, objeyi gerçek ölçülerinde, kullanılabilir şekilde ortaya çıkarmalarını amaçlıyor.

Etkinlik Tarihleri:    
8 Mart 2017, Perşembe

Etkinlik Detayları için Tıklayınız
Başvurmak İçin Tıklayınız

   

MAHALLE

Mahalle başlıklı etkinlik, katılımcıları mimarlığın temel kavramlarından biri olan mekân hakkında düşündürmeyi, kent-mahalle-bina-yaşama birimi ölçekleri arasındaki ilişkileri birlikte keşfetmeyi amaçlıyor. 

Etkinlik Tarihleri:
15 Mart 2017, Perşembe

Etkinlik Detayları için tıklayınız  
Başvurmak İçin Tıklayınız

HUKUK VE SİNEMA

Hukuk ve Sinema başlıklı etkinlikle hukuki olay ve kavramları anlamak hukuku uygulamalı olarak tanımak ister misiniz? Bu etkinlik her gün izleyebileceğimiz filmlerin içine gizli olan olay ve kavramlar üzerinden hukukla öğrencileri tanıştırmayı amaçlıyor.

Etkinlik Tarihleri:    


Etkinlik Detayları için Tıklayınız
 

 

BİLGİSAYAR PROGRAMLAMAYA NEREDEN NASIL BAŞLASAM?

Bilgisayar Programlamaya nereden nasıl başlasak? Bu etkinlikte, verilen bir problemi çözmek için bilgisayar programı nasıl geliştirilir, programın tasarımı ve gerçeklenmesi nasıl yapılır konuları ele alınıyor. 

Etkinlik Tarihi: 


Etkinlik Detayları için tıklayınız

 

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİNİ KENDİNİZ DENEYİMLEYİN

“Elektrik-Elektronik Mühendisliğini Kendiniz Deneyimleyin” etkinliği katılımcılara Elektrik-Elektronik Mühendisliğini laboratuvar ortamında  tanıtmayı ve teorik bilginin nasıl gerçeklenebileceğini göstermeyi amaçlamaktadır. 

Etkinlik Tarihi:

Etkinlik Detayı için tıklayınız
 

 

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİNE GİRİŞ – ÖĞRENMENİN EN EĞLENCELİ YOLU: OYUNLAR!

Endüstri Mühendisliğinin temel konuları olan optimizasyon ve üretim planlamanın ilgi çekici ve eğlenceli oyunlar üzerinden anlatılması amaçlanıyor. 

Etkinlik Tarihi:


Etkinlik Detayları için tıklayınız
 

 

YAPILARIN STATİK VE DİNAMİK YÜKLER ALTINDA DAYANIMINI ANLAMAK

Bu etkinlik ile katılımcılara yapılara etkiyen yükler; bu yüklerin yapısal elemanlarda aktarımı; yapısal analizin, yapı tasarımının ve yapıların statik ve dinamik yükler altında dayanımının temel prensipleri, basit malzemeler kullanılarak yapılacak iki uygulama ile gösterilecektir. 

Etkinlik Tarihi:

Etkinlik Detayları için tıklayınız
 

 

 

ROBOT KOLU VE  GELECEĞİN YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİNİ TASARLAMAK 

Amacımız hareketli basit robot kolu yapımı, savaklı akışlarda debi ölçümü ve rezonans olayının gözlemlenmesi gibi deneyleri çok basit ve zevkli bir şekilde izletmek olacaktır.

​Etkinlik Tarihi:


Etkinlik Detayı İçin Tıklayınız
 

 

ULUSLARARASI İLİŞKİLER'E GİRİŞ: TEMEL KAVRAMLAR, TEORİLER, AKTÖRLER VE POLİTİKALAR

Bu etkinlikte Siyaset Bilimi’nin bir alt dalı olan Uluslararası İlişkiler’in ana konuları ele alınacaktır. Özellikle uluslararası politikanın ulusal politikalardan farklı niteliğinin kavranması ve bunun egemen devletlere olan yansımalarının tartışılması amaçlanmaktadır. 

Etkinlik Tarihi:

Etkinlik Detayları için tıklayınız

 

Sosyal Medya